Okurdostu öğrenciye para teslim etmez. Öğrenci oluşturduğu ihtiyaçta ki toplanan parayı alamaz sadece oluşturduğu ihtiyaçta ki ürünü teslim alabilir.

Bu durum ihtiyaçlar için geçerlidir, şu anda var olmayan ama planlanana göre bir yurtdışı eğitimi için öğrencinin kendisi adına burs fonu açabilmesine olanak sağlanabilir, tabii ki bunu yapabilmesi için eğitimin kanıtlanması gerekliliği ve başka şartları olacaktır.

Okurdostu hiç bir ürün satışı yapmıyor, sadece aracılık edip öğrencinin istediği ürünün ücretini toplamasını sağlıyor ve topladığı zaman ona sadece ürünü teslim ediyor.
Öğrencinin oluşturduğu ihtiyaç tamamlandığında, satış sitesinde ki fiyat tamamen toplandığında. Öğrenciden kargo teslimatı için adres isteniyor ve öğrencinin ihtiyacını seçtiği siteden onun adına, onun adresine, onun bilgileri ile sipariş geçiliyor.
Okurdostu öğrenciyi destekliyor ama ona onun ihtiyaçları için bağış yapmıyor.
Okurdostu öğrencinin ihtiyaçlarını ilan etmesine ve ihtiyaçlarını insanlara bildirmesine olanak sağlıyor.
Eğitim bilgisinde üniversitenin adının yanında eğer ki bu işareti görüyorsanız bu eğitim bilgisi sistem tarafından onaylanmış demektir.
Eğitim bilgisi çercevesi içinde eğer ki Onay bekliyor ifadesini görüyorsanız bu eğitim bilgisi eklenmiş fakat daha onaylanmamış demektir.
Okurdostuna soru sor